Zdjęcie wykonane na sali sportowej, zaprezentowano herb Gminy Regimin.

20 maja jedna z gmin w powiecie ciechanowskim obchodziła ważne święto. Tego dnia odbyła się uroczystość nadania herbu i poświęcenie sztandaru Gminy Regimin, w której uczestniczył Starosta Krzysztof Bieńkowski. Sobotnie wydarzenie było okazją do wymiany doświadczeń oraz zacieśnienia relacji pomiędzy samorządami północnego Mazowsza, które powstały przed laty, kiedy Krzysztof Bieńkowski pełnił funkcję Kierownika delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ciechanowie.

Wydarzenie rozpoczęło się mszą św. w Kościele pw. św. Stanisława BiM w Lekowie. Następnie w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Regiminie odbyło się uroczyste nadanie herbu i poświęcenie sztandaru Gminy Regimin. Twórcą graficznego symbolu samorządu był Robert Szydlik, członek Komisji Heraldycznej przy MSWiA.

Wśród okolicznościowych przemówień nie zabrakło wystąpienia Starosty Przasnyskiego Krzysztofa Bieńkowskiego, który wyraził radość, że mógł uczestniczyć w tak ważnej dla lokalnej społeczności uroczystości.
- Gratuluję tego, że nie zapomnieliście o Waszej historii, że przekazujecie ją kolejnym młodym pokoleniom. Niech Wasz piękny herb będzie symbolem, na którym będą się mogły oprzeć młode pokolenia, ucząc się historii gminy, pamiętając swoich przodków, radnych, włodarzy oraz ważne wydarzenia dziejące się w Waszej gminie, czego symbolem są znajdujące się w herbie konwalie. Życzę pomyślności dla całej społeczności gminy, wszystkich mieszkańców, żeby Wasza praca przynosiła piękne owoce. Powiat Przasnyski serdecznie Was pozdrawia, a dzisiejszy dzień niech zapisze się w Państwa pamięci jako wesoły i radosny, ale przede wszystkim historyczny i pamiętny — powiedział Starosta.

Tego dnia odbył się także Rodzinny Piknik Ekologiczny, Piknik z Produktem Polskim oraz Dzień Dziecka. W uroczystościach na zaproszenie Wójt Gminy Regimin Marioli Kołakowskiej, która doprowadziła do nadania herbu gminie, wzięli udział parlamentarzyści oraz przedstawiciele władz samorządowych z terenu północnego Mazowsza.

Fot. Czas Ciechanowa