Od góry: Herb i napis Powiat Przasnyski, poniżej

Dom Pomocy Społecznej zlokalizowany jest w spokojnej i dobroczynnej dla zdrowia oraz samopoczucia okolicy Przasnysza, w pobliżu sosnowego lasu.

DPS mieści się w parterowych oraz trzykondygnacyjnych budynkach powstałych na terenie zabytkowego parku dworskiego o powierzchni ok. 6 ha ze starym, wielogatunkowym drzewostanem przeplecionym licznymi alejkami.

Najistotniejszym budynkiem w kompleksie budynków Domu Pomocy Społecznej, jest blok mieszkalny wybudowany w roku 1973 i przeznaczony dla osób dorosłych niepełnosprawnych intelektualnie. Jest to obiekt trzykondygnacyjny, w latach 2008-2010 poddany kompleksowej modernizacji zgodnie z obowiązującym standardem.

Z budynkiem mieszkalnym, połączone są przy pomocy łączników, dwa parterowe pawilony. Pawilon pierwszy, wraz z halą sportową, jest miejscem dla gabinetów terapeutycznych, zaś nieco dalej znajduje się drugi pawilon-przeznaczony dla gabinetów rehabilitacyjnych i siłowni. Znajduje się tam też magazyn gospodarczy.

Takie usytuowanie Domu Pomocy w zacisznym miejscu, wśród zabytkowego dworku i sędziwych, różnorodnych drzew parku dodającymi uroku wszystkim budynkom, system wewnętrznych alejek oraz liczne urządzenia parkowe zachęcają do spacerów wśród prawdziwej, zdrowej natury stwarzają specyficzny klimat sprzyjający wypoczynkowi, rekreacji, regeneracji sił psychofizycznych oraz intelektu osób zamieszkujących nasz Dom.

Dyrektor
: Dariusz Chaborski

Kontakt:
- email - sekretariat@dpsprzasnysz.pl
- telefon - (029) 752-30-45
- strona www - http://dpsprzasnysz.pl/

Adres: ul. Ruda 1, 06-300 Przasnysz