Powiat Przasnyski zyska połączenie kolejowe nie tylko z Ostrołęką, ale także z Mazurami!

Zakończył się remont odcinka linii kolejowej nr 35 łączącej Chorzele z Ostrołęką. Regularne kursowanie pociągów rozpocznie się już 11 czerwca 2023 r. Na tym nie koniec dobrych wiadomości, ponieważ jak podały PKP PLK S.A., w tegorocznych planach jest także remont odcinka linii kolejowej Wielbark-Chorzele, co da możliwość przywrócenia tam ruchu pociągów pasażerskich. Dzięki temu mieszkańcy powiatu przasnyskiego oraz całego województwa mazowieckiego zyskają nowe połączenie kolejowe.

Data publikacji: 2023-05-29

Przejdź do aktualności

Władze powiatu

Festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka - 1 czerwca w Przasnyszu

Uwaga! Wszystkich milusińskich zapraszamy 1 czerwca na Rynek Miejski w Przasnyszu, gdzie o godz. 17.00 odbędzie się "Festyn Rodzinny z Okazji Dnia Dziecka". Będzie mnóstwo zabawy i atrakcji. Impreza jest sfinansowana przez Starostwo Powiatowe w Przasnyszu.

Data publikacji: 2023-05-29

Przejdź do aktualności

Powiat Przasnyski przebuduje drogę Gołymin Ośrodek – Krasne do granicy powiatu makowskiego!

12 maja 2023 r. wyłoniono wykonawcę kompleksowej przebudowy odcinka drogi 1208 W Gołymin Ośrodek – Łukowo – Mosaki – Krasne o długości 2,3 km. Wykonawcą inwestycji o wartości ok. 2,5 mln zł będzie Inter-Bor Grzegorz i Wojciech Borkowscy z Mchowa. Na zakończenie kompleksowej przebudowy drogi 1208 W Powiat Przasnyski pozyskał niemal 2,00 mln zł z programu Polski Ład.

Data publikacji: 2023-05-29

Przejdź do aktualności

Funkcjonowanie aptek Adonidis w Przasnyszu

Z uwagi na fakt, iż w ostatnim czasie trzy przasnyskie apteki, należące do firmy ELIXIR M.A. Kwiatkowscy Sp. J., zawiesiły działalność, informujemy, iż na prośbę Starostwa Powiatowego w Przasnyszu apteka Adonidis przy ulicy Rynek 8 w dniu 27 maja (sobota) przedłuży godziny otwarcia i będzie pracować od godziny 8.30 do 15.30, a 28 maja ( niedziela) otwarta zostanie apteka przy ulicy Orlika 15 w godzinach 8.30 - 14.00.

Data publikacji: 2023-05-26

Przejdź do aktualności

Zarząd Powiatu Przasnyskiego uzyskał wotum zaufania i absolutorium za 2022 rok!

Rada Powiatu Przasnyskiego dała wyraz zaufania dla Zarządu Powiatu oraz udzieliła mu absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2022 rok. Podstawą do udzielenia absolutorium było rozpatrzenie sprawozdania z wykonania budżetu oraz pozytywna opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej w Warszawie.

Data publikacji: 2023-05-26

Przejdź do aktualności

Starosta Krzysztof Bieńkowski spotkał się z Prezydentem Andrzejem Dudą

W uroczystościach w Pałacu Prezydenckim zorganizowanych z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego na zaproszenie Prezydenta RP Andrzeja Dudy gościł reprezentujący Powiat Przasnyski Starosta Przasnyski Krzysztof Bieńkowski. Święto Samorządu zostało ustanowione przez Sejm w 2000 roku dla upamiętnienia pierwszych wyborów samorządowych w 1990 roku i w rocznicę 10-lecia odrodzenia polskiego samorządu terytorialnego.

Data publikacji: 2023-05-26

Przejdź do aktualności

Zapraszamy na wielki festyn "Majówkowe Granie", zorganizowany z udziałem Powiatu Przasnyskiego

28 maja w niedzielę zapraszamy mieszkańców na wielkie "Majówkowe Granie", odbywające się na przasnyskim rynku. W programie są zabawy dla dzieci, biesiada przy suto zastawionych stołach, atrakcje sportowe, zawody dla małych i dużych, maraton fitness oraz wspaniałe koncerty muzyczne. Wszystkie zebrane tego dnia środki zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację Aleksa Malińskiego i Krystiana Rybackiego, zaś impreza obędzie się przy finansowym Powiatu Przasnyskiego.

Data publikacji: 2023-05-25

Przejdź do aktualności

Ważny komunikat: zawieszenie pracy trzech aptek w Przasnyszu

Starostwo Powiatowe w Przasnyszu informuje, iż 24 maja 2023 r. do tutejszego urzędu wpłynęło pismo z firmy ELIXIR M.A. Kwiatkowscy Sp.J., zawiadamiające o zawieszeniu do odwołania działalności aptek zlokalizowanych w Przasnyszu przy. ul Orlika 18, Orlika 42 oraz Rynek 19. Apteki w czasie zawieszenia działalności nie będą pełniły dyżurów nocnych oraz świątecznych.

Data publikacji: 2023-05-24

Przejdź do aktualności

Szczere wyrazy współczucia Panu Michałowi Smolińskiemu z powodu śmierci Mamy.

Szczere wyrazy współczucia Panu Michałowi Smolińskiemu z powodu śmierci Mamy.

Data publikacji: 2023-05-24

Przejdź do aktualności

Doskonałe wiadomości dla powiatowego szpitala w Przasnyszu!

Nie jest tajemnicą, że szpital w Przasnyszu, podobnie jak inne powiatowe placówki w Polsce, boryka się z trudnościami finansowymi. Starosta Krzysztof Bieńkowski prowadzi wszechstronne działania mające zaradzić zapaści i zapewnić ciągłość realizacji świadczeń medycznych na najwyższym poziomie. Starosta uzyskał gwarancję, że tegoroczny kontrakt szpitala im. dr. Wojciecha Oczko w Przasnyszu zostanie zwiększony o dodatkowe 3 miliony złotych.

Data publikacji: 2023-05-24

Przejdź do aktualności