Za nami spotkanie z historią zorganizowane w ramach zadania publicznego pt. "Ścieżkami historii"

16 maja br. w sali spotkań Cechu Rzemiosł Różnych w Przasnyszu odbyła się prelekcja dr. Andrzeja Białego pt. "Służę Ojczyźnie, odpowiadam przed Bogiem" zorganizowana przez Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział w Przasnyszu w ramach zadania publicznego pt. "Ścieżkami historii". W spotkaniu uczestniczyła Etatowy Członek Zarządu Powiatu Przasnyskiego Bożena Bieńkowska.

Data publikacji: 2024-05-17

Ogłoszenia i Komunikaty

II sesja Rady Powiatu Przasnyskiego

II sesja Rady Powiatu Przasnyskiego odbędzie się 22 maja 2024 r. o godz. 13:30 w sali konferencyjnej na II piętrze Centrum Aktywizacji Biznesu (Starostwo Powiatowe w Przasnyszu, ul. Św. St. Kostki  5, 06-300 Przasnysz).

Data publikacji: 2024-05-16

Patryk Szwejkowski nowym dyrektorem ZSP w Chorzelach!

Zarząd Powiatu Przasnyskiego podjął uchwałę w sprawie zatwierdzenia konkursu i powierzenia stanowiska dyrektora Zespołu Szkół Powiatowych im. Wł. St. Reymonta w Chorzelach. 1 września br. w dyrektorskim fotelu zasiądzie Patryk Szwejkowski.

Data publikacji: 2024-05-14

Za nami VI MOTO-WYZWANIE ROD’a pod Honorowym Patronatem Starosty Przasnyskiego

Uczestnicy pokonali kilkanaście kilometrów trasy z ciekawymi wyzwaniami do pokonania, takimi jak: wolny slalom, strzelanie z łuku, przewracanie opony, test z wiedzy przepisów ruchu drogowego oraz udzielanie pierwszej pomocy, a dla najlepszych atrakcyjne nagrody ufundował Powiat Przasnyski. Impreza była doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i integracji środowiska motocyklowego.

Data publikacji: 2024-05-14

Uwaga! W związku z przebudową odcinka DW 544 nastąpi zmiana organizacji ruchu

Powiat Przasnyski informuje, że w związku z rozbudową drogi wojewódzkiej nr 544 na odcinku od ul. Żwirki i Wigury w Przasnyszu do miejscowości Karwacz, Firma Strabag Sp. z o.o. jako Generalny Wykonawca zawiadomił o wprowadzeniu czasowej organizacji ruchu od dnia 14 maja 2024 roku. Zostaną wprowadzone objazdy.

Data publikacji: 2024-05-13

Za nami rejonowe eliminacje XLV Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

10 maja 2024 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 Przasnyszu spotkały się wyłonione w eliminacjach powiatowych drużyny ze Szkół Podstawowych z 9 powiatów z okręgów: ciechanowskiego i ostrołęckiego, które rywalizowały między sobą o tytuł najlepszych drużyn na szczeblu rejonowym. Zwycięzcy będą następnie reprezentować swoje okręgi na wojewódzkim etapie Turnieju BRD.

"Dzień dumy z munduru 2024” w Powiecie Przasnyskim

W piątek 10 maja Wojska Obrony Terytorialnej obchodzą swoje "mundurowe święto", które zostało ustanowione za zgodą Ministra Obrony Narodowej. Z tej okazji, aby uhonorować i promować służbę wojskową oraz patriotyzm, pracownicy Starostwa Powiatowego w Przasnyszu, służący jednocześnie w WOT, przyszli do pracy w mundurach.

Ogłoszenia i Komunikaty

Spotkanie informacyjne dotyczące wsparcia z Funduszy Europejskich na podnoszenie kwalifikacji

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, iż w dniu 15.05.2024 r. w siedzibie Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Ostrołęce odbędzie się  spotkanie informacyjne dotyczące wsparcia z Funduszy Europejskich na podnoszenie kwalifikacji.

Data publikacji: 2024-05-10

Powiat Przasnyski uruchomił linię autobusową Przasnysz-Ciechanów!

Sukcesem zakończyły się wielomiesięczne przygotowania do utworzenia przez Powiat Przasnyski ponadlokalnej komunikacji zbiorowej. Z radością informujemy, że na prośbę mieszkańców uruchomiliśmy nową linię autobusową U 014, która rozpoczęła regularne kursowanie na trasie Przasnysz-Ciechanów i Ciechanów-Przasnysz!

Data publikacji: 2024-05-09

Dzień Bibliotekarza w Powiecie Przasnyskim

8 maja 2024 r. w Miejskim Domu Kultury w Przasnyszu odbyła się konferencja pt. "Wielkie moce małych bibliotek. Innowacje i współpraca ze środowiskiem lokalnym bibliotek publicznych w powiecie przasnyskim". Wydarzenie odbyło się z okazji  Ogólnopolskiego Dnia Bibliotekarza i Bibliotek. Powiat Przasnyski reprezentował starosta Paweł Mostowy, który życzył wszystkim pracownikom bibliotek dużo satysfakcji z wykonywanej pracy, wytrwałości i twórczej inwencji w propagowaniu czytelnictwa.

Data publikacji: 2024-05-09