Zdjęcie grupowe Starosty Krzysztofa Bieńkowskiego i zawodniczek kobiecej piłki nożnej w Przasnyszu,

Za nami pierwszy w historii Przasnysza mecz piłki nożnej odbywający się pod hasłem „Wspieramy Piłkę Kobiecą", rozegrany przez zawodniczki zarejestrowanego w marcu br. Klubu Sportowego Kobiet Przasnysz. W tym wyjątkowym wydarzeniu udział wziął starosta Krzysztof Bieńkowski, który dopingował reprezentantki Przasnysza i pogratulował im walecznej postawy.

Sportowe wydarzenie, które odbyło się w niedzielę 21 maja 2023 r. na stadionie miejskim w Przasnyszu, miało bezprecedensowy charakter, bowiem rywalizowała w nim drużyna kobieca przeciw drużynie mieszanej. Mecz pomiędzy pięknymi, ambitnymi i walecznymi zawodniczkami Klubu Sportowego Kobiet Przasnysz z doświadczoną kadrą Ciechanowsko - Ostrołęckiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej/ Delegaturą MZPN zakończył się remisem 3:3 i zapewnił pełną paletę sportowych emocji.
- Niesamowita przyjemność gry i współpracy z KSK Przasnysz. Super, że jesteście!!! Kobiecy klub z pewnością będzie nie tylko odnosić sukcesy w grze w piłkę nożną, ale zachęci też wiele dziewczyn do aktywności sportowej. Dziękuję! — skomentował Starosta Krzysztof Bieńkowski.

Mecz został zorganizowany przez KSK Przasnysz oraz Ciechanowsko-Ostrołęcki Okręgowy Związek Piłki Nożnej. O rywalizację w duchu fair play zadbali sędziowie: Waldemar Trochimiuk - Prezes COOZPN, były Wicestarosta Przasnyski, Sławomir Starecki - rekordzista, biegających po boiskach piłkarskich od 35 lat oraz Andrzej Andryszczak - również weteran boisk piłkarskich.
Podczas imprezy Stowarzyszenie "Arena Dobra" z Przasnysza wystawiło charytatywne stoisko z grillem, popcornem, zimnymi napojami, pączkami i ciastami. Cały dochód w kwocie 1 970 zł został bezpośrednio na konto zbiórki Aleksa Malińskiego.