Grafika zaprasza do udziału w konkursie dla Kół Gospodyń Wiejskich. Treść w artykule.

Pierwszy etap konkursu „Bitwy Regionów", skierowanego do Kół Gospodyń Wiejskich działających na terenie powiatu przasnyskiego, odbędzie się 11 czerwca przy Mazowieckim Centrum Sportów Zimowych w Chorzelach. Rywalizację podejmie 12 KGW z gminy Przasnysz, Krasne Czernice Borowe i Krzynowłoga Mała.

Celem konkursu "Bitwa Regionów" jest m.in. promowanie regionalnych potraw oraz bogactwa i różnorodności lokalnych tradycji kulinarnych. Ważnym aspektem jest także promowanie i wspieranie Kół Gospodyń Wiejskich, w szczególności w zakresie aktywizacji wspólnot i społeczności lokalnych na obszarach wiejskich.

Po pierwszym etapie konkursu zwycięskie Koło Gospodyń będzie reprezentowało powiat przasnyski na etapie wojewódzkim. Następnie 16 najlepszych drużyn z całego kraju spotka się w październiku podczas wielkiego finału "Bitwy Regionów".

Współorganizatorami konkursu są Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa przy współpracy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.
Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów!

Więcej informacji już wkrótce!