Tablica informacyjna

Powiat Przasnyski informuje, że realizuje roboty budowlane z udziałem dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w latach 2022-2023 w ramach zadania pn. „Kompleksowa rozbudowa dróg powiatowych: DP 3227W Przasnysz - Baranowo oraz DP 3234W Stara Wieś - Chorzele - Krasnosielc, z projektowaniem uniwersalnym”. Kwota pozyskanego dofinansowania: 13 300 000,00 zł.

Zakres inwestycji obejmuje wykonanie robót budowlanych polegających na kompleksowej rozbudowie dróg powiatowych, poprzez przebudowę dróg pod obciążenie ruchem KR – 2.

Przebudowa drogi powiatowej nr 3227W Przasnysz – Baranowo w km od 1+440 do km 10+447 obejmuje m.in.: budowę ścieżki pieszo-rowerowej (około 370 m2) w m. Przasnysz, przebudowę istniejącego chodnika po stronie prawej w m. Bartniki, w m. Krępa Stara i budowę chodnika w m. Cegielnia (około 2 720 m2), wykonanie pobocza utwardzonego po stronie prawej i lewej na długości odcinka z wyłączeniem odcinków terenu zabudowanego, wykonanie pobocza z kruszywa łamanego, wykonanie robót ziemnych, wykonanie i uzupełnienie oznakowania poziomego i pionowego, wycinkę drzew, frezowanie istniejącej nawierzchni, wykonanie warstw bitumicznych nawierzchni i utwardzonych poboczy, przebudowę zjazdów, oczyszczenie rowów.

Przebudowa drogi powiatowej nr 3234W Stara Wieś – Chorzele – Krasnosielc w km od 14+371 do km 21+937 obejmuje m.in.: obustronne wykonanie poboczy utwardzonych oraz poboczy z kruszywa łamanego, wykonanie pasów ruchu dla rowerów w m. Małowidz, ułożenie warstw nawierzchni bitumicznej, wykonanie robót ziemnych, przebudowę zjazdów, uzupełnienie lub wymianę oznakowania poziomego, przebudowę istniejących peronów i zatok autobusowych wykonanych z kostki brukowej betonowej.

Koszt realizacji zadania to 23 286 615,20 zł.