Tablica informacyjna projektu

Powiat Przasnyski informuje, że otrzymał dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych na realizację w roku 2023 zadania pn. „Kompleksowa przebudowa odc. drogi 1208W Gołymin Ośrodek – Łukowo – Mosaki – Krasne – ok. 2,3 km odcinków dróg powiatowych na terenach popegeerowskich”. Kwota pozyskanego dofinansowania: 1 999 000,00 zł.

Realizacja inwestycji obejmuje roboty budowlane polegające na przebudowie odcinka drogi powiatowej nr 1208W Gołymin Ośrodek – Łukowo – Mosaki – Krasne w km 8+871,00 do km 11+169,00.

Celem inwestycji jest poprawa infrastruktury komunikacyjnej powiatu przasnyskiego oraz połączenia z siecią drogową powiatu makowskiego. Na analizowanym odcinku stan nawierzchni drogowej należy uznać jako niedostateczny i nie spełniający warunków technicznych dla tej klasy drogi głównie ze względu na wyeksploatowaną nawierzchnię bitumiczną jezdni z licznymi odkształceniami i spękaniami, a także na szerokość 3,50 m co w istotnym stopniu wpływa na komfort jazdy i bezpieczeństwo uczestników w ruchu drogowym. Szerokość pasa drogowego jest zmienna i wynosi 9,00 - 12,60 m – droga posiada przekrój szlakowy.

Zakres inwestycji obejmuje przebudowę drogi powiatowej nr 1208W Gołymin Ośrodek – Łukowo – Mosaki – Krasne klasy Z, kategorii ruchu KR-2 o nawierzchni jezdni bitumicznej, a w szczególności:

1. Karczowanie pni drzew i krzaków znajdujących w pasie drogowym,
  2. Poszerzenie istniejącej jezdni do 6,00 m po stronie lewej i prawej od 0,5 do 1,00 mb (warstwa ścieralna gr. 4 cm z betonu asfaltowego, warstwa wiążąca gr. 5 cm z betonu asfaltowego, podbudowa pomocnicza z kruszywa naturalnego łamanego zagęszczanego mechanicznie, grubość warstwy 15 cm)
  3. Wzmocnienie konstrukcji istniejącej nawierzchni betonem asfaltowym w km 8+871,00 do km 11+159,00,
  4. Korektę spadków poprzecznych,
  5. Przebudowę poboczy na kruszywo łamane z dostosowaniem wysokościowym do nowej niwelety,
  6. Przebudowę skrzyżowania z drogą gminną,
  7. Przebudowę zjazdów z dostosowaniem do nowej niwelety jezdni,
  8. Renowacje rowów drogowych, oczyszczenie z namułu istniejących przepustów pod koroną drogi, przepustów pod zjazdami wraz z odmuleniem rowów drogowych,
  9. Wymianę i uzupełnienie oznakowanie pionowego,
  10. Oświetlenie skrzyżowania.

Koszt realizacji zadania to 2 499 437,18 zł.