Od lewej: flaga oraz godło Polski

Powiat Przasnyski informuje, że realizuje roboty budowlane z udziałem dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na realizację w latach 2023-2024 w ramach zadania pn. „Remont drogi powiatowej nr 3213W Przasnysz – Kobylaki – Brzeski Kołaki w km od 2+655 do km 5+730”. Kwota pozyskanego dofinansowania na podstawie Umowy o dofinansowanie nr RFRD-R/104/2023 z dnia 13 października 2023 r. zawartej z Wojewodą Mazowieckim–Panem Tobiaszem Bocheńskim: 585 321,08 zł.

Celem remontu jest podniesienie spójności komunikacyjnej miejscowości przylegających bezpośrednio do dróg powiatowych, poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego niechronionych użytkowników drogi.

Zadanie obejmuje swym zakresem remont nawierzchni ścieżki rowerowej wykonanej z mas mineralno-bitumicznych grysowo-żwirowych oraz opaski do niej przylegającej, wykonanej z kruszywa łamanego, po stronie prawej i lewej na odcinku o długości 3 075,00 mb.

Efektem realizacji zadania będzie poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego niechronionych użytkowników drogi, rowerzystów.

Koszt realizacji zadania to 789 905,67 zł.