Tablica informacyjna

Powiat Przasnyski informuje, że realizuje zadanie inwestycyjne pn. "Utworzenie Środowiskowego Domu Samopomocy w Przasnyszu przy ul. Ruda". Zadanie jest dofinansowane ze środków budżetu państwa w ramach "Rządowego Funduszu Polski Ład - Programu Inwestycji Strategicznych".

Zakres rzeczowy inwestycji obejmuje:
- prace wstępne i rozbiórkowe związane z przygotowaniem terenu działki,
- budowę jednokondygnacyjnego budynku z technicznym poddaszem wraz z niezbędnymi instalacjami wewnętrznymi i zewnętrznymi,
- zakup niezbędnego wyposażenia,
- zagospodarowanie terenu, w tym m.in. wykonanie nawierzchni utwardzonej, chodnika, miejsc postojowych, oświetlenia zewnętrznego, wymiana części ogrodzenia, dostawa i montaż elementów małej architektury, nowe nasadzenia.

Budynek składał się będzie z części administracyjnej, sali teatralno - muzycznej, części żywieniowej, pokoju medycznego, pomieszczeń towarzyszących i zaplecza technicznego.
Planowane są również pracownie: kulinarna, terapii, przyrodniczo - ogrodnicza, plastyczno - artystyczna, umiejętności społecznych i życia codziennego, prac stolarskich, krawiecka, komputerowa, ćwiczeń ruchowych.

ŚDS „Opoka” będzie ośrodkiem wsparcia prowadzonym w formie placówki dziennego pobytu typu A i B, skierowanym do osób dorosłych przewlekle psychicznie chorych oraz osób z niepełnosprawnością intelektualną z terenu powiatu przasnyskiego. ŚDS zapewni dzienne wsparcie dla ok. 50 uczestników, w tym dla ok. 20 osób przewlekle psychicznie chorych (typ A) oraz dla ok. 30 osób z niepełnosprawnością intelektualną (typ B).

Całkowita wartość zadania: 11.289.432,00 zł

Wysokosć dofinansowania: 9.586.114,18 zł.