Flaga i godło Rzeczypospolitej Polskiej

Powiat Przasnyski informuje, że zrealizował roboty budowlane z udziałem dofinansowania ze środków Państwowego Funduszu Celowego – Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na realizację w roku 2022 w ramach zadania pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 3220W Krzynowłoga Mała-Goski Wąsosze w km od 0+512 do km 1+502”. Kwota pozyskanego dofinansowania na podstawie Umowy o dofinansowanie NR RFRD/55/2022 z dnia 28 czerwca 2022 r. zawartej z Wojewodą Mazowieckim–Panem Konstantym Radziwiłłem: 792 365,75 zł.

Celem przebudowy było podniesienie spójności komunikacyjnej miejscowości przylegających bezpośrednio do dróg powiatowych, poprawa stanu bezpieczeństwa sieci dróg publicznych, dostosowanie do ruchu pojazdów o dopuszczalnym nacisku pojedynczej osi napędowej do 11,5 t, jak również przywrócenie standardów technicznych.

Zadanie obejmowało swym zakresem przebudowę odcinka drogi powiatowej DP 3220W Krzynowłoga Mała-Goski Wąsosze w km 0+512 - 1+502, tj. na długości 990,00 mb. W ramach realizacji zadania przebudowano nawierzchnię jezdni na długości 990,00 mb i szerokości 6,00 mb o przekroju 1x2 masami mineralno bitumicznymi, grysowo żwirowymi, wykonano chodnik z kostki brukowej betonowej na długości 127,75 mb po stronie prawej oraz na długości 57,92 mb po stronie lewej o szerokości 2,00 mb nawierzchni chodnika, wykonano odmulenie, odkrzaczenie, udrożnienie przyległych rowów trawiastych po stronie prawej oraz lewej, które stanowią rodzaj odwodnienia, uzupełnienie pobocza o szerokości 1,00 po stronie prawej oraz lewej, kruszywem łamanym frakcji 0,31/5. W ramach robót budowlanych dokonano również częściowej wycinki drzew wraz z karczowaniem karp. Uzupełnieniu i odnowieniu podlegało także oznakowanie pionowe i poziome. Elementy pasa drogowego spełniają wymagania rozporządzenia Ministra  Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 2 marca 1999 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie (tekst jednolity Dz. U z 2016 r. poz. 124).

Efektem realizacji zadania jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego użytkowników drogi, przywrócenie standardów technicznych, poprawa spójności komunikacyjnej sieci dróg publicznych na obszarze Powiatu Przasnyskiego, poprawa dostępności transportowej i komunikacyjnej mieszkańców do jednostek świadczących usługi publiczne w zakresie zdrowia, edukacji i administracji oraz poprawa dostępu do terenów inwestycyjnych zlokalizowanych na terenie Powiatu Przasnyskiego dla użytkowników dróg, jak i przedsiębiorców, rozwój obszarów wiejskich.

Koszt realizacji zadania to 1 329 158,09 zł.