Żołnierze pełnią wartę honorową podczas przasnyskich obchodów 84. rocznicy zbrodni katyńskiej

12 kwietnia na cmentarzu parafialnym w Przasnyszu, pod Mauzoleum Żołnierzy Polskich poległych w 1863/64 r. 1920 r. oraz 1940 r. delegacja władz parlamentarnych, samorządowych, służb mundurowych oraz mieszkańców uczciła pamięć ofiar zbrodni katyńskiej. W uroczystościach Powiat Przasnyski reprezentował starosta Paweł Mostowy.

Przasnyskie obchody poprowadził dr Waldemar Krzyżewski, który 35 lat temu był jednym z inicjatorów umieszczenia na przasnyskim cmentarzu tablicy upamiętniającej zamordowanych w Katyniu synów ziemi przasnyskiej. Po przywitaniu zgromadzonych osób, Bartosz Drejerski wygłosił krótki referat dotyczący wydarzeń sprzed ponad 80 lat. Następnie Halina Fabrykiewicz z Koła Przyjaciół Harcerstwa odczytała nazwiska 41 mieszkańców ziemi przasnyskiej, którzy zginęli w Katyniu, Charkowie i Miednoje, a zebrani wraz z ks. Andrzejem Maciejewskim odmówili modlitwę za dusze pomordowanych. Na koniec zapalono znicze i złożono kwiaty.

Uroczystość zorganizowana przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej, Koło Przyjaciół Harcerstwa i Hufiec ZHP w Przasnyszu im. Janusza Korczaka odbyła się przy współudziale żołnierzy z 2. Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu.