Zdjęcie grupowe organizatorów biegu z uczestnikami

Za nami ostatnie z wydarzeń upamiętniających Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Powiecie Przasnyskim.  Wczesnym rankiem, 4 marca 2024 r., uczestnicy biegu spotkali się pod pomnikiem ppor. Wiktora Zacheusza Nowowiejskiego ps. „Jeż”, aby uczcić pamięć żołnierzy podziemia niepodległościowego z lat 1944-1956. Starosta Przasnyski Paweł Mostowy, w swoim przemówieniu, przypomniał o bohaterstwie powojennego polskiego podziemia niepodległościowego, walczącego z systemem komunistycznym. Po części oficjalnej uczniowie klas mundurowych przystąpili do biegu.

Wyniki Biegu na Orientację o Puchar Starosty Powiatu Przasnyskiego, Dowódcy 2. Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu oraz Nadleśniczego Nadleśnictwa Przasnysz  w Górach Dębowych:
1. Miejsce ALO Przasnysz
2. ZSZ nr 2 Ostrołęka
3. LO PUL Ciechanóe
4. ZSP Przasnysz

Celem biegu było popularyzowanie dokonań Żołnierzy Wyklętych na terenie Powiatu Przasnyskiego, propagowanie aktywności ruchowej i zdrowego trybu życia wśród uczniów klas mundurowych oraz doskonalenie umiejętności praktycznych z zakresu posługiwania się mapą w terenie. Na zakończenie Biegu Partyzanta zawodnicy zebrali się przy ognisku, gdzie czekał na nich zasłużony, wojskowy poczęstunek.
Dziękujemy wszystkim szkołom za wzięcie udziału w Biegu na Orientację.

Dziękujemy uczniom klas mundurowych oraz ich opiekunom, współorganizatorom - 2. ORel w Przasnyszu oraz Nadleśnictwu Przasnysz, a także wszystkim tym, którzy pomagali przy organizacji biegu. Dziękujemy.