Logotyp Funduszy Europejskich, flaga Rzeczypospolitej Polskiej, logotyp Mazowsze serce Polski, logotyp Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

Projekt pn. „Budowa systemu wczesnego ostrzegania przed zjawiskami katastrofalnymi złożonego z zestawu syren alarmowych wraz z wyposażeniem”.

Oś priorytetowa 5 Gospodarka przyjazna środowisku

Działanie 5.1 Dostosowanie do zmian klimatu

W ramach Projektu planuje się: zainstalowanie centrum sterowania i kontroli, urządzeń do sterowania punktami alarmowymi oraz budowę 42 punktów alarmowych z syrenami szczelinowymi w wyznaczonych miejscach.

Celem budowy systemu jest zapewnienie przekazywania sygnałów dźwiękowych oraz komunikatów głosowych dla ludności w razie wystąpienia zagrożeń na obszarze powiatu przasnyskiego, miasta Przasnysz, miasta i gminy Chorzele, gminy Czernice Borowe, gminy Jednorożec, gminy Krasne, gminy Krzynowłoga Mała, gminy Przasnysz.

Całkowita wartość Projektu – 988 924,99 PLN

Wartość dofinansowania z EFRR 696 944,13 PLN - stanowi nie więcej niż 70,47 % całkowitych wydatków kwalifikowanych Projektu.

Beneficjent Powiat Przasnyski

Projekt realizowany w partnerstwie Powiatu Przasnyskiego z Gminą Miasta Przasnysz, Gminą Chorzele, Gminą Czernice Borowe, Gminą Jednorożec, Gminą Krasne, Gminą Krzynowłoga Mała, Gminą Przasnysz.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.