Organizatorzy Turnieju Bezpieczeństwa Drogowego podczas eliminacji rejonowych

10 maja 2024 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 Przasnyszu spotkały się wyłonione w eliminacjach powiatowych drużyny ze Szkół Podstawowych z 9 powiatów z okręgów: ciechanowskiego i ostrołęckiego, które rywalizowały między sobą o tytuł najlepszych drużyn na szczeblu rejonowym. Zwycięzcy będą następnie reprezentować swoje okręgi na wojewódzkim etapie Turnieju BRD.

Organizowany od 45 lat Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym ma na celu działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez popularyzowanie przepisów i zasad ruchu drogowego, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu i popularyzowanie jazdy rowerem, inspirując przy tym do zachowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Turniej oficjalnie otworzył Senator RP Krzysztof Bieńkowski, któremu towarzyszyli: Wicestarosta Powiatu Przasnyskiego Renata Kosman, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Przasnyskiego Bożena Bieńkowska, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Przasnyszu i jednocześnie Radny Rady Powiatu Przasnyskiego Grzegorz Grabowski, Komendant Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu inspektor Tomasz Łysiak wraz z funkcjonariuszami Wydziału Ruchu Drogowego z nadkomisarzem Robertem Seferynem na czele, sędzia główny – Prezes AMK Rzemieślnik Andrzej Miecznikowski wraz z przedstawicielami Klubu, a także pracownicy Starostwa Powiatowego w Przasnyszu.

Wśród przybyłych gości pojawił się także przedstawiciel producenta rowerów KROSS S.A. Andrzej Dołęga – Dyrektor ds. administracji, dzięki któremu uczestnicy turnieju mieli do wyboru różne rodzaje jednośladów do pokonania toru przeszkód oraz kaski niezbędne do przystąpienia do konkurencji.

Do turnieju przystąpiły zwycięskie drużyny wyłonione w eliminacjach powiatowych z powiatów:  ostrołęckiego, makowskiego, ostrowskiego, wyszkowskiego, ciechanowskiego, mławskiego, pułtuskiego, żuromińskiego oraz przasnyskiego, który reprezentowały drużyny ze Szkoły Podstawowej im. Janiny Sieklickiej w Czernicach Borowych oraz Szkoły Podstawowej nr 2 im. Papieża Jana Pawła II w Chorzelach.
Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy — starszą i młodszą. Zawodnicy z obu grup rozwiązali test z przepisów ruchu drogowego i skrzyżowań oraz wykonali niełatwą jazdę sprawnościową rowerem po torze przeszkód, po czym odbyło się kolejne zadanie praktyczne z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. 

Po emocjonujących zmaganiach odbyła się narada końcowa zespołu sędziowskiego, któremu przewodniczył Prezes AMK Rzemieślnik Andrzej Miecznikowski, co pozwoliło na podanie wyników konkurencji. Po rozpatrzeniu ewentualnych sprzeciwów ustalono klasyfikację końcową turnieju, po czym nastąpiła najbardziej oczekiwana część wydarzenia: ogłoszenie wyników oraz wręczenie pucharów i dyplomów dla najlepszych drużyn. Najlepsi zawodnicy odebrali najszczersze gratulacje od zaproszonych gości, wręczających nagrody.

W rejonowych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym zwyciężyły:
- w Grupie I z okręgu ciechanowskiego – drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wieczfni Kościelnej
- w Grupie I z okręgu ostrołęckiego – drużyna ze Szkoły Podstawowej Szkoła Podstawowa im. Powstańców 1863 Roku w Nagoszewie

oraz

- w Grupie II z okręgu ciechanowskiego – drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Szulmierzu
- w Grupie II z okręgu ostrołęckiego –  drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Papieża Jana Pawła II w Chorzelach.

Podczas Turnieju wyróżniono również zawodników z najlepszymi wynikami indywidualnymi:

Okręg ostrołęcki:
- Grupa I – Maciej Ćwiek ze Szkoły Podstawowej im. Janiny Sieklickiej w Czernicach Borowych 
- Grupa II – Wiktor Nachtygal ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Papieża Jana Pawła II w Chorzelach

Okręg ciechanowski:
- Grupa I – Anna Kownacka ze Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wieczfni Kościelnej  
- Grupa II – Michał Kecmerski ze Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Szulmierzu

Serdecznie gratulujemy i życzmy zwycięstwa w równie pięknym stylu na etapie wojewódzkim, który odbędzie się 23 maja 2024 roku w Warszawie

Galeria zdjęć