Zdjęcie grupowe zawodników i organizatorów turnieju

W niedzielę, 26 listopada, Klub Sportowy "Przaśnik" oraz Drużyna „Orły Przasnysz" we współpracy ze Starostwem Powiatowym, zaprosili mieszkańców na kryte lodowisko w Przasnyszu na „Zawody Hokejowych Gwiazd". Zawody składały się z dwóch części: mini turnieju hokeja na lodzie oraz rywalizacji indywidualnej na torze przeszkód.

Otwarcia imprezy dokonały władze samorządu powiatowego i miejskiego, symbolicznie wbijając krążki do bramki oraz witając dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych, które przy wsparciu rodziców i opiekunów wzięły udział w zmaganiach. Rozgrywki były bowiem skierowane do najmłodszych pasjonatów łyżwiarstwa. Najmłodszy zawodnik niedzielnych zawodów miał 7 lat.

W mini turnieju wystąpiły dwie drużyny Orłów Przasnysz, drużyna Bajkowych Postaci oraz drużyna gości Skating Academy z Piaseczna. Atmosfera rywalizacji była niezwykle intensywna i przebiegła w pięknej sportowej atmosferze fair play. W finale mini turnieju szczęście uśmiechnęło się do drużyny Młodych Orłów Przasnysz, która zdobyła decydującą bramkę w dogrywce pokonując tym samym drużynę Skating Academy z Piaseczna. Na trzecim znalazła się druga drużyna Orłów Przasnysz – "Juniorzy", a na czwartym Drużyna Bajkowych Postaci.

Po rywalizacji drużynowej, przebiegającej przy głośnym aplauzie publiczności, uczestnicy mieli do pokonania specjalny tor przeszkód. Najszybciej pokonał go reprezentant drużyny Rekiny Działdowo  Tomasz Duchna, drugie i trzecie miejsce zajęli zawodnicy Skating Academy z Piaseczna: Eryk Bogdaniuk i Ustym Kishchenko. Wśród dziewcząt najszybsza na torze przeszkód okazała się Lena Wróblewska, drugi czas zanotowała Lena Koszarska a na trzecim miejscu podium stanęła Roksana Śliwa. Wszystkie dziewczęta reprezentowały drużynę Orły Przasnysz.

Po przepełnionych sportowymi emocjami rozgrywkach nadszedł czas na rozdanie nagród wręczanych przez Wicestarostę Przasnyskiego Renatę Kosman i burmistrza Miasta Przasnysz Łukasza Chrostowskiego. Najlepsze drużyny oraz trzech najszybszych zawodników i zawodniczek odebrało puchary za zwycięstwo i moc gratulacji. Ponadto każdy uczestnik dostał pamiątkowy medal i dyplom za udział w zawodach.

Powiat Przasnyski na czas trwania imprezy bezpłatnie udostępnił lodowisko. Projekt został sfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Przasnyszu i Miastem Przasnysz.

Podziękowania dla Klubu Sportowego Przaśnik Przasnysz oraz Hokej Orły Przasnysz za organizację imprezy.