Starosta przasnyski Paweł Mostowy wręcza pamiątkowe kurpiowskie wycinanki strażakom

W piątek 7 czerwca 2024 r. na Rynku Miejskim w Przasnyszu odbyły się Powiatowe obchody Dnia Strażaka, podczas których przekazano kluczyki do nowych samochodów pożarniczych dla OSP Mchowo i OSP Krasne. Uroczysty apel był okazją do podziękowań dla ofiarnej strażackiej służby na rzecz bezpieczeństwa Powiatu Przasnyskiego, reprezentowanego przez Starostę Pawła Mostowego, Wicestarostę Renatę Kosman, Etatowego Członka Zarządu Bożenę Bieńkowską oraz Przewodniczącego Rady Zenona Szczepankowskiego.

Uroczystości rozpoczęła Msza Św. w intencji strażaków, odprawiona w kościele pw. Świętego Stanisława Kostki w Przasnyszu, którą sprawował kapelan strażaków powiatu przasnyskiego ojciec Wiesław Wiśniewski. Następnie pododdziały przemaszerowały na plac przed Ratuszem Miejskim, gdzie odbył się apel z udziałem przedstawicieli władz państwowych, samorządowych, mieszkańców, sympatyków pożarnictwa i zaproszonych gości.

Uroczysta zbiórka była okazją do złożenia gratulacji i podziękowań wszystkim strażakom, którzy na co dzień poświęcają się dla bezpieczeństwa mieszkańców oraz wręczenia im awansów i odznaczeń.

Podczas uroczystości nastąpiło także przekazanie i poświęcenie średniego samochodu pożarniczego dla OSP Mchowo i wozu lekkiego dla OSP Krasne.   Nowe strażackie pojazdy trafiły do jednostek OSP za sprawą czynionych w minionej kadencji starań włodarzy z gminy Przasnysz i Krasne, którzy przy wsparciu władz Powiatu Przasnyskiego zdecydowały się aplikować o rządowe fundusze na zakup wozów. Ważną częścią Powiatowego Dnia Strażaka 2024 było także wręczenie aktu włączenia do KSRG jednostki OSP Stara Krępa.

Starostwo Powiatowe w Przasnyszu, przyłącza się do najlepszych życzeń dla funkcjonariuszy PSP oraz druhów OSP, dziękując im za ofiarną służbę na rzecz mieszkańców, ochronę ich zdrowia, życia i mienia. Wraz z Zarządem Powiatu Przasnyskiego życzymy wszystkim strażakom niewyczerpanej siły i wytrwałości, wyrozumiałości bliskich, licznych sukcesów oraz wiele satysfakcji z pracy i służby społeczeństwu. Niech pomyślność towarzyszy Wam każdego dnia!