Żołnierze dobrowolnej służby podczas składania przysięgi.

Ceremonię rozpoczął swoim przemówieniem Dowódca 2. Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu płk dypl. Bogusław Postek. Wyraził swoją dumę z oddania młodych ludzi służbie wojskowej oraz podkreślił wagę ich poświęcenia i gotowości do służby dla kraju. W uroczystości uczestniczył również proboszcz parafii Chrystusa Zbawiciela w Przasnyszu ks. Romuald Ciesielski, który udzielił żołnierzom błogosławieństwa. Był to moment symboliczny, podkreślający, że w swojej służbie nie są sami, a Boże błogosławieństwo towarzyszy im na wojskowej drodze. O wysokiej randze tego wydarzenia dla lokalnej społeczności świadczy również obecność Starosty Przasnyskiego Krzysztofa Bieńkowskiego, który tym sposobem wyraził swoje wsparcie i szacunek dla młodych ludzi, którzy podjęli tak ważną służbę.

Podczas uroczystości wyróżniono żołnierzy, którzy w trakcie szkolenia odznaczyli się wyjątkowymi umiejętnościami i dyscypliną. Nagrody przyznano w obecności najbliższych krewnych, była to chwila pełna dumy i radości zarówno dla nagrodzonych, jak i ich rodzin.

Ceremonia zakończyła się tradycyjnym odśpiewaniem Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego oraz defiladą pododdziałów. Bohaterowie dnia mogli przyjąć pochwały i życzenia od najbliższych oraz uwiecznić ten ważny moment na wspólnych zdjęciach. Wydarzenie zwieńczył ciepły poczęstunek w postaci żołnierskiej grochówki, pokaz sprzętu wojskowego oraz występ znanego i cenionego zespołu wojskowego “Przasnyscy Orelowcy”.

Galeria zdjęć