Slajd prezentacji dotyczącej dnia bibliotekarzy oraz dwóch prowadzących na scenie

8 maja 2024 r. w Miejskim Domu Kultury w Przasnyszu odbyła się konferencja pt. "Wielkie moce małych bibliotek. Innowacje i współpraca ze środowiskiem lokalnym bibliotek publicznych w powiecie przasnyskim". Wydarzenie odbyło się z okazji  Ogólnopolskiego Dnia Bibliotekarza i Bibliotek. Powiat Przasnyski reprezentował starosta Paweł Mostowy, który życzył wszystkim pracownikom bibliotek dużo satysfakcji z wykonywanej pracy, wytrwałości i twórczej inwencji w propagowaniu czytelnictwa. 

Nie zabrakło również słów uznania dla wszechstronnych działań bibliotek w powiecie przasnyskim, które nie tylko promują czytelnictwo, ale prowadzą szeroko pojętą działalność kulturalną. Starosta  zwrócił także uwagę na owocną współpracę samorządu powiatowego i miejskiej biblioteki, bowiem od 2019 r., na mocy porozumienia między Powiatem Przasnyskim a Miastem Przasnysz, Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nałkowskiej w Przasnyszu pełni zadania biblioteki powiatowej, działając nie tylko na rzecz przasnyszan, ale także całej społeczności powiatu.

W poprzednich latach Starostwo Powiatowe w Przasnyszu wspierało finansowo realizację zadań biblioteki powiatowej, dotując jednocześnie realizację wydarzeń (spotkania autorskie i koncerty) w ramach cyklu „Kulturalne lato z Biblioteką". Gorąco wierzymy, że dalsza współpraca na kulturalnej niwie zaowocuje kolejnymi wspaniałymi inicjatywami dla mieszkańców!

Z okazji Waszego święta składamy Wam - Drogie Bibliotekarki, Drodzy Bibliotekarze jeszcze raz najserdeczniejsze życzenia. 

Fot. Miejska Biblioteka Publiczna w Przasnyszu