Grafika zaprasza do udziału w 41. pielgrzymce do Rostkowa. Treść w artykule.

W sobotę 16 września 2023 r. odbędzie się kolejna pielgrzymka dzieci i młodzieży do Przasnysza i Rostkowa – miejsc związanych z życiem św. Stanisława Kostki. Spotkaniu pod nazwą ROSTKOWO MŁODYCH będzie towarzyszyć hasło “Zbudujmy dom na skale”.

Hasło to nawiązuje do tematu roku duszpasterskiego “Wierzę w Kościół Chrystusowy”: Kościół jest jak dom zbudowany na skale, każdy w nim może czuć się bezpiecznie, bo Budowniczym i Gospodarzem jest w nim Jezus Chrystus. Wiedział o tym św. Stanisław Kostka, który pragnął poświęcić swoje życie Kościołowi i zostać jezuitą. Odkrył, że warto być blisko Gospodarza i Budowniczego Kościoła – Jezusa Chrystusa – za Nim tęsknił, Jego słuchał i Jego szukał przez całe swoje młode życie!

Zapraszamy dzieci i młodzież do wspólnego uczestnictwa w tym niezwykle ważnym wydarzeniu.

Organizatorami pielgrzymki są: Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej Płockiej oraz Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży „Studnia”.

Patronat honorowy nad 41. Pielgrzymką Dzieci i Młodzieży do Przasnysza i Rostkowa objęli: Powiat Przasnyski, Gmina Czernice Borowe, Miasto Przasnysz.

Program Pielgrzymki oraz więcej informacji na stronie internetowej Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej Płockiej (klik).