Pięciu mężczyzn, w tym Starosta Przasnyski, w tle dwójka dzieci.

Za nami rajd rowerowy oraz turniej strzelecki w Pawłowie Kościelnym. Starostwo Powiatowe w Przasnyszu ufundowało nagrody dla uczestników!

W sobotę 9 września 2023 r. w Pawłowie Kościelnym odbył się rajd rowerowy zorganizowany przez Stowarzyszenie „AKM” z Parafialnym Zespołem Caritas w Pawłowie Kościelnym oraz harcerzy z drużyny 1HDK ”Zielony Płomień”. Imprezę wsparło Starostwo Powiatowe w Przasnyszu, które dla uczestników rajdu i turnieju strzeleckiego przygotowało nagrody osobiście wręczone przez Starostę Przasnyskiego Krzysztofa Bieńkowskiego.

Sobotni rajd, którego trasa wiodła przez malownicze tereny gminy Czernice Borowe, odbył się pod hasłem: "Szlakiem walk żołnierzy września 1939 roku po ziemi czernickiej". Uczestnicy przejechali trasę od polskiej linii obronnej w rejonie "Czubatki" (okolice Rzęgnowa), przez pola bitwy w Pierzchałach, po cmentarz w Węgrze, gdzie spoczywają żołnierze 11 Pułku Ułanów Legionowych. Komandorem rajdu była dh Joanna Szafrańska, zaś przewodnikiem wójt gminy Wojciech Brzeziński, który przybliżył uczestnikom historię wydarzeń na północnym Mazowszu.

Rajd zwieńczyły zawody strzeleckie połączone z piknikiem przy ognisku, gdzie uczestnicy mogli sprawdzić swoich sił w strzelaniu z broni palnej pod czujnym okiem instruktora. Najlepsi strzelcy otrzymali nagrody ufundowane przez Samorząd Powiatu Przasnyskiego.

Galeria zdjęć