Fragment plakatu informującego o wydarzeniu

Na zaproszenie starosty Krzysztofa Bieńkowskiego do Powiatu Przasnyskiego zawita mobilny spektakl „Iskry Niepodległej”, który będzie można obejrzeć bezpłatnie. Szczegóły oraz harmonogram przedstawimy w późniejszym terminie, ale już teraz serdecznie zapraszamy.

Widowisko edukacyjne Biura „Niepodległa” – prezentuje historie ponad stu wybitnych postaci XIX, XX i XXI wieku, których cechą wspólną była chęć zmieniania świata i przekuwanie potencjału na działanie. Opowieść rozpoczyna się od postaci Ojców Niepodległości, a następnie, na tle skomplikowanej historii Polski, ukazuje osiągnięcia podróżników, sportowców i twórców kultury, wybitnych działaczy społecznych i naukowców, których odkrycia zmieniły świat. Widowisko umieszczono w specjalnie zaprojektowanych naczepach ekspozycyjnych, dzięki czemu wirtualną opowieść będzie można obejrzeć w całej Polsce.

Celem projektu jest m.in. wzmacnianie wspólnoty obywatelskiej wokół wartości wspólnych dla polskiej historii i tożsamości – każdy, niezależnie od swoich talentów, może stać się ISKRĄ NIEPODLEGŁEJ i zmieniać świat wokół siebie.

Galeria zdjęć