Na zdjęciu od lewej: Przewodnicząca Rady Powiatu Przasnyskiego, Trener MKS Przasnysz, Starosta Powiatu Przasnyskiego

Miejski Klub Sportowy w Przasnyszu został założony w 1923 roku jako „Węgierka" Przasnysz i od tego czasu jest chlubą powiatu i miasta Przasnysz, wpieraną przez zagorzałych kibiców. Z okazji 100-lecia istnienia klubu, w uznaniu jego zasług w krzewienie sportu i pasji do piłki nożnej, z udziałem finansowym Powiatu Przasnyskiego odbyła się jubileuszowa impreza. Podczas wydarzenia nie mogło zabraknąć Starosty Krzysztofa Bieńkowskiego i Przewodniczącej Rady Powiatu Katarzyny Wróblewskiej, którzy przekazali na ręce Prezesa Klubu Pawła Wolińskiego okolicznościowy podarunek i moc gratulacji.

Oficjalne obchody z okazji 100-lecia MKS Przasnysz odbyły się 5 sierpnia 2023 r. i zgromadziły nie tylko mieszkańców, kibiców, byłych i obecnych trenerów, działaczy i piłkarzy, ale także sponsorów, partnerów i sympatyków. Jubileusz rozpoczęto Mszą Świętą w Kościele Farnym, po czym odbyła się uroczysta gala, zorganizowana na Hali Sportowej w Szkole Podstawowej nr 2 w Przasnyszu. Obchody uświetniły występy artystyczne oraz wręczenie pamiątkowych medali byłym zawodnikom i osobom zasłużonym dla klubu. Statuetkę Najlepszego strzelca w historii MKS Przasnysz otrzymał utalentowany zawodnik - Paweł Olszewski.

Gwoździem programu był wielki mecz legend MKS Przasnysz z udziałem utytułowanych seniorów przasnyskiej drużyny. W czasie jego trwania nie zabrakło Przasnyskiej Giętej Stadionowej i Żołnierskiej Grochówki, a wszystkiemu towarzyszyły atrakcje dla maluchów, słodkie i słone przekąski oraz rozmaite atrakcje. Wśród nich była wystawa zdjęć dokumentujących najważniejsze wydarzenia z życia klubu, która pojawiła się na ogrodzeniu boiska wielofunkcyjnego na Stadionie Miejskim.

Starostwo w ramach konkursu ofert przekazało znaczące wsparcie finansowe na organizację jubileuszu. W imieniu Powiatu Przasnyskiego życzymy MKS Przasnysz dalszych sportowych sukcesów, meczów wygranych w pięknym stylu, awansu do wyższej ligi oraz dalszych chlubnych i świętowanych z rozmachem jubileuszy!