Zdjęcie przedstawia Starostę Przasnyskiego (po środku) oraz mieszkańców Przysów

Spotkanie z mieszkańcami sołectwa Przysowy. Władze Powiatu Przasnyskiego dotrzymały słowa: droga Chorzele – Jednorożec zyskała nowe, bezpieczne oblicze!

20 lipca 2023 roku w urokliwej wsi Przysowy położonej na terenie gminy Chorzele odbyło się wyjątkowe spotkanie. Tego dnia mieszkańcy sołectwa mieli okazję spotkać się ze Starostą Przasnyskim Krzysztofem Bieńkowskim, Wicestarostą Pawłem Mostowym oraz Radnym Rady Powiatu Przasnyskiego z Chorzel Krzysztofem Nieliwodzkim, aby omówić świeżo zrealizowany projekt: przebudowę drogi Chorzele-Jednorożec, która przebiega przez ich okolicę i ma kluczowe znaczenie dla mieszkańców tego terenu.

Po serdecznym powitaniu, uczestnicy spotkania z Panią Sołtys Elżbietą Siedlecką na czele udali się z przybyłymi gośćmi w teren, aby zobaczyć efekty zrealizowanej inwestycji. Nie zabrakło słów podziękowań i wyrazów uznania za niezwykle skuteczne działania, będące odpowiedzią na zgłaszane potrzeby mieszkańców.

Spotkanie było okazją do wspomnień i podsumowań: otóż na początku 2020 roku, podczas spotkania starosty Bieńkowskiego z przedstawicielkami KGW Przysowy oraz po wnioskach radnego powiatowego Krzysztofa Nieliwodzkiego, będącego w stałym kontakcie z mieszkańcami, zgłoszono postulat budowy bezpiecznego pasa dla rowerów od miejscowości Brzeski Kołaki w stronę Jednorożca. Starosta zapewnił wówczas, że zadba o to, aby bezpieczna droga została przebudowana jeszcze w tej kadencji. Tak też się stało: samorząd Powiatu przygotował projekt, pozyskał środki zewnętrzne na ten cel i doprowadził do zrealizowania tego zadania.

Przedstawiciele Powiatu osobiście przekonali się, że mieszkańcy cieszą się z przebudowy tej drogi. Dowiedzieli się, że przyniosła ona pozytywne zmiany i usprawnienia w ich codziennym życiu: dzieci i młodzież dojeżdżająca rowerami do szkoły w Chorzelach ma teraz wydzielony pas do bezpiecznego poruszania się jednośladami. Wspomniano także o osobach, które rowerami podróżują do kościoła w Połoni. Dzięki nowej nawierzchni podniósł się również komfort podróżowania tą trasą, a wykarczowane pobocza zdecydowanie poprawiły widoczność na drodze.

Nie zabrakło też pytań ze strony mieszkańców na temat innych spraw związanych z tą okolicą. Starosta i jego towarzysze uważnie wysłuchali każdego głosu i omówili szczegółowo poruszane zagadnienia. Spotkanie zostało zwieńczone wyjątkowym upominkiem od Pani Sołtys: pamiątkowego kubka z symbolicznym zdjęciem nowo przebudowanej drogi oraz logotypem Koła Gospodyń Wiejskich Przysowy.

Odcinek poddany przebudowie zamknął całkowicie przebudowę drogi powiatowej 3234 W z Chorzel do Jednorożca, co niezwykle cieszy mieszkańców obu tych gmin oraz wszystkich użytkowników korzystających z tej trasy.

Galeria zdjęć