Zdjęcie grupowe uczestników biegów oraz Starosty Krzysztofa Bieńkowskiego. Treść w artykule.

Drugie zawody Korony Ziemi Przasnyskiej pod nazwą „Cross spod Wiatraka" odbyły się w niedzielę 25.06.2023 w Romanach Seborach w gminie Krzynowłoga Mała. Zawody,  które tradycyjnie wsparł Powiat Przasnyski, składały się z biegu głównego oraz trzech biegów towarzyszących dla dzieci. W celu promocji aktywności na świeżym powietrzu wśród uczestników zmagań rozlosowano Smartwatch AMAZFIT GTR 2 SPORT ufundowany przez Starostę Przasnyskiego Krzysztofa Bieńkowskiego oraz wiele innych nagród.
 
Zawody składały się z biegu głównego na dystansie 5 km oraz biegów towarzyszących na 100 m, 500 m i 1 km. Start biegu mieścił się pod wiatrakiem Zajazdu Sebory, który dał początek nazwie całej imprezy. Zawody miały szczególny charakter, gdyż odbywały się na łonie natury w otoczeniu pięknych lasów powiatu przasnyskiego, a trasy wiodły leśnymi ścieżkami i duktami.
 
"Uczestniczy mieli okazję osobiście doświadczyć niezwykłego wpływu przebywania w otoczeniu lasu i wynikających z tego korzyści. Ciężka trasa i trudne warunki pogodowe nie były w stanie zniechęcić żądnych wrażeń zawodników. Wszystkim udało się pokonać dystans i z uśmiechem przekroczyć linię mety. W nagrodę na końcu trasy na każdego czekał pamiątkowy medal i pyszny żurek przygotowany przez Zajazd Sebory"- zrelacjonował organizator zawodów - Klub Sportowy "Przaśnik" Przasnysz.
 
Najlepsi zawodnicy w kategorii OPEN i biegów w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali pamiątkowe statuetki. Na zakończenie odbyło się losowanie nagród wśród wszystkich uczestników zawodów. Specjalna nagroda – zegarek Smartwatch AMAZFIT GTR 2 SPORT ufundowany przez Starostę Przasnyskiego Krzysztofa Bieńkowskiego trafiła w ręce Roberta Sadowskiego, reprezentującego "Jednorożec robi co może".

ZWYCIĘZCY BIEGÓW:

Dystans 100 m:

Dziewczęta:
1. Łucja Święch
2. Marcelina Borowa
3. Ewa Staśkiewicz

Chłopcy:
1. Szymon Popławski
2. Jerzy Staśkiewicz
3. Igor Babich

Dystans 500 m:

Dziewczęta:
1. Maja Kordel
2. Alicja Borowa
3. Zuzanna Dzięgielewska

Chłopcy:
1. Miłosz Ruziecki
2. Franciszek Dzięgielewski
3. Wiktor Sierak

Dystans 1 km:

Dziewczęta:
1. Maja Budniak – 03:50;
2. Amelia Kordel – 03:53;
3. Zuzanna Grabowska – 03:54;

Chłopcy:
1. Tomasz Grabowski – 03:23;
2. Albert Sendal – 03:53;
3. Mateusz Peszyński – 04:14;

Dystans 5 km:

Kobiety:
1. Roksana Grabowska – KS Przaśnik – 21:52;
2. Anna Urbaniak – Jednorożec robi co morze – 23:31;
3. Renata Majdowska – KS Przaśnik – 24:05.

Mężczyźni:
1. Rafał Smoliński – KS Przaśnik – 18:47;
2. Tomasz Budniak – KS Ciechan – 20:12;
3. Piotr Tyburski – Kuźnia Triathlonu – 20:29.
 
Organizatorem zawodów z cyklu Korona Ziemi Przasnyskiej "Cross spod Wiatraka" jest Klub Sportowy "Przaśnik".

Partnerami zawodów są:

- Starostwo Powiatowe w Przasnyszu
- Lasy Państwowe
- Gmina Krzynowłoga Mała
- Hotel oraz Zajazd Sebory.
 
Trzeci bieg Korony Ziemi Przasnyskiej – „Trzy mile galopem" odbędzie się w miejscowości Krasne w dniu 03.09.2023 r. Zapisy ruszają wkrótce.

Galeria zdjęć