Sala konferencyjna Centrum Aktywizacji Biznesu. Starosta Przasnyski wraz z nowymi przedsiębiorcami i pracownikami PUP w Przasnyszu.

26 maja 2023 roku, podczas spotkania w Centrum Aktywizacji Biznesu zostały podpisane umowy z pięcioma nowymi przedsiębiorcami, którzy otrzymają wsparcie finansowe na założenie i prowadzenie firm w powiecie przasnyskim.

W spotkaniu uczestniczył Starosta Przasnyski Krzysztof Bieńkowski, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Jadwiga Żuber wraz z Pracownik Powiatowego Urzędu Pracy Barbarą Garlińską oraz pracownik ZUS Panią Aneta Chmielik.

Starosta życząc nowym przedsiębiorcom sukcesów w prowadzeniu działalności zaoferował możliwość uczestniczenia w przydatnych szkoleniach finansowanych przez Powiat Przasnyski. Przedsiębiorcy otrzymali także zapewnienie Starosty o pomocy i wsparciu ze strony samorządu powiatowego, między innymi w postaci doradztwa liderów krajowego i zagranicznego rynku działających w ramach Powiatowej Rady Przedsiębiorczości.

Dzięki jednorazowemu wsparciu ze środków współfinansowanych ze środków Funduszu Pracy w powiecie przasnyskim, podpisano umowy na następujące działalności:
- mobilne usługi fryzjerskie
-sprzedaż internetowa
-usługi cateringowe
- usługi kosmetyczne

Każdorazowo przed wypłatą pozyskanych środków odbywa się szkolenie „ABC Przedsiębiorczości”, które wprowadza nowych przedsiębiorców w zagadnienia zakładania i prowadzenie własnych firm. Szkolenie porusza tematykę założenia i rejestracji działalności, skutecznego jej promowania, ubezpieczeń społecznych, pozyskiwania funduszy unijnych, podstawom i formom opodatkowania, księgowości czy prowadzeniu kasy fiskalnej.