Zdjęcie przedstawia Prezydenta RP i Starostę Przasnyskiego podczas uroczystości w pałacu prezydenckim. Treść w artykule.

W uroczystościach w Pałacu Prezydenckim zorganizowanych z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego na zaproszenie Prezydenta RP Andrzeja Dudy gościł reprezentujący Powiat Przasnyski Starosta Przasnyski Krzysztof Bieńkowski. Święto Samorządu zostało ustanowione przez Sejm w 2000 roku dla upamiętnienia pierwszych wyborów samorządowych w 1990 roku i w rocznicę 10-lecia odrodzenia polskiego samorządu terytorialnego.

W czwartek 25 maja 2023 w ogrodach Pałacu Prezydenckiego spotkali się samorządowcy z całej Polski. Wśród nich nie mogło zabraknąć Starosty Krzysztofa Bieńkowskiego, który wspólnie z Prezydentem Andrzejem Dudą oraz przedstawicielami województw, powiatów i gmin, świętował ważny dla wszystkich Polaków Dzień Samorządu Terytorialnego.

Prezydent Andrzej Duda podkreślał, że samorząd jest "bardzo ważną częścią życia politycznego, gospodarczego, ale przede wszystkim społecznego" mieszkańców Polski.
– Dzień Samorządu Terytorialnego to okazja, by podziękować wszystkim Państwu za służbę publiczną i ciężką pracę dla mieszkańców, dla Rzeczypospolitej – powiedział Andrzej Duda – Każdy z Państwa, budując swoją małą ojczyznę na poziomie lokalnym, regionalnym, buduje także każdą cegiełką, którą na co dzień układa nasz wspólny dobrobyt, dobrobyt całej Polski – akcentował.

Podczas święta Prezydent nadał odznaczenia państwowe zasłużonym samorządowcom i wręczył flagi Rzeczypospolitej Polskiej burmistrzom miejscowości, które z dniem 1 stycznia 2023 r. otrzymały status miasta.