Zdjęcie przedstawia grupę strażaków w mundurach galowych, stojących obok siebie w kilku rzędach.

W czwartek 18 maja 2023 r. Starosta Przasnyski Krzysztof Bieńkowski na zaproszenie sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Macieja Wąsika oraz Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP nadbryg. Jarosława Piotrowskiego uczestniczył w uroczystym apelu z okazji mazowieckich obchodów Dnia Strażaka, który zorganizowano na terenie Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie.

Podczas uroczystości wręczone zostały odznaczenia, nagrody oraz akty nadania wyższych stopni służbowych. Wśród wyróżnionych był Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu st. bryg. Waldemar Białczak, który otrzymał srebrny medal "Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej" i odebrał osobiste gratulacje od Starosty.

Uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka był również doskonałą okazją do przekazania wsparcia sprzętowego dla Jednostek Ratowniczo - Gaśniczych PSP. Przekazano 4 samochody, zapowiadając jednocześnie zakup w tym roku kolejnych 45 nowych pojazdów dla PSP oraz 73 nowych pojazdów dla OSP. Wśród jednostek OSP, które otrzymają nowe samochody, są OSP z Mchowa i Krasnego.